Okolí zříceniny hradu Cimburk

Les Park

Ideální cíl pro rodiny s dětmi pouze 5,5 km pěšky od zříceniny hradu Cimburk. Pěšky jde celou cestu projít poklidným lesem. Lze také zaparkovat na parkovišti přímo u Les Parku. Vaše děti se dokáží zabavit celé odpoledne a Vy můžete v klidu lesa odpočívat. Lze také zaparkovat na parkovišti u Les Parku. Rodinný areál nabízí spoustu různých aktivit od minigolfu, dětského hřiště až po naučné stezky a další.

hrad cimburk mapa les park

Hradisko svatého Klimenta

Pokud se budete chtít dozvědět více o historii okolí, určitě stojí za to, navštívit Hradisko svatého Klimenta. Místo bylo významným centrem a to především v době Velké Moravy. Ale od konce 9. století jeho význam pomalu upadal. Na začátku 15. století byl vypleněn husity, kteří na místě zanechali pouze základy kostela. Je to místo, kde pravděpodobně dokončili věrozvěstové Konstantin a Metoděj překlad Bible do staroslověnštiny.

Hora sv. Klimenta určitě stojí za návštěvu i v případě, že nejste věřící.

 

cimburk mapa klimentek

Kazatelna

Jedna z nejhezčích a nejzajímavějších skal v Chřibech. Nachází se asi 2 km od zříceniny hradu Cimburk a v nadmořské výšce 542 m n. m. Do tohoto skaliska byly už ve středověku vytesány schody a je možné, že z vrcholu kázali augustiniánští mniši. Dvojramenný kříž se na skále objevil koncem šedesátých let, zřejmě jako vzdor proti okupaci.

Při cestě na kazatelnu budete míjet studánku U Mísy, tak se určitě můžete osvěžit chladnou vodou z nitra hor.

okolí hradu cimburk

Prohlédněte si současný vzhled zříceniny hradu Cimburk v naší galerii.